Татарстан Республикасы Чүпрәле муниципаль районында укучылар арасында җиңел атлетика буенча «Көзге кросс» ярышлары узды

2024 елның 27 сентябре, җомга

Чара 2024-2025 уку елында Татарстан Республикасы Чүпрәле муниципаль районы укучылары Спартакиадасы кысаларында оештырылды.

2024 елның 26 сентябрендә районның яңа чаңгы базасы территориясендә 2024-2025 уку елында Чүпрәле муниципаль районы укучылары Спартакиадасы кысаларында җиңел атлетика буенча «Көзге кросс» ярышлары узды.

Ярышларда районның 2-11 сыйныф укучылары катнашты.

Ярышлар 500, 800, 1500, 2000 һәм 3000 метр дистанцияләрдә дүрт яшь төркемендә: 2-4 сыйныфларда, 5-7 сыйныфларда, 8-9 сыйныфларда, 10-11 сыйныфларда, аерым кызлар һәм малайлар, кызлар һәм егетләр арасында үткәрелде. Яшь спортчыларга һава торышы җылы, кояшлы иде, ярышларда да тату атмосфера хөкем сөрде.

Район Башкарма комитеты җитәкчесе Рөстәм Мөхәмәтҗанов барлык катнашучыларны җылы сәламләде һәм киләчәктә дә уңышлар теләде. Һәр яшь категориясендә призерларга грамоталар, бронза, көмеш һәм алтын медальләр тапшырылды. Ноябрьдә шулай ук “Көзге кросс” җиңел атлетика ярышларының команда зачетларын билгеләп үтәчәкләр һәм призер командалар 1, 2, 3 дәрәҗә Кубоклар белән бүләкләнәчәк.

Дистанциядә күрсәтелгән нәтиҗәләр «Хезмәткә һәм оборонага әзер» комплексының йөгерү нормативын үтәү исәбенә кертелә.

Исегезгә төшерәбез, ГТО комплексы «Спорт-тормыш нормасы» федераль проекты «Демография» милли проекты кысаларында гамәлгә ашырыла.