Татарстанның 12 меңнән артык гаиләсе яңа түләүләр алды

2022 елның 19 мае, пәнҗешәмбе

Президент Указы нигезендә, Татарстан Республикасы буенча Россия Пенсия фонды бүлеге хәбәр иткәнчә, 8 яшьтән алып 17 яшькә кадәрге балалары булган 12 меңнән артык гаилә яңа айлык түләүне алган.

Ярдәм күләме һәр балага аена 5 216 сумнан 10 433 мең сумга кадәр тәшкил итте. Әлеге Сумма һәр гаилә өчен индивидуаль исәпләнә һәм Татарстан Республикасы буенча балалар өчен 50, 75 яки 100% яшәү минимумына тиң булырга мөмкин.

Исегезгә төшерәбез, пособие 8 яшьтән 17 яшькә кадәрге, җан башына уртача керем бер кешегә яшәү минимумыннан кимрәк булган гаиләләр рәсмиләштерергә мөмкин. Гаиләнең Күчемсез һәм күчемсез милке, ата-аналарның хезмәт белән мәшгульлеге яки аның булмавының мөһим сәбәбе исәпкә алыначак. Яңа пособие 3 яшьтән 7 яшькә кадәрге балалар өчен түләү кебек түләнәчәк. Гаризаны дәүләт хезмәтләре Порталы аша, шулай ук КФҮ һәм Пенсия фондына бирергә мөмкин.