май, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Фронт хатлары - совет кешеләренең кыюлыгы, геройлыгы һәм патриотлыгы документлары ул. Совет солдатларының ватанпәрвәрлек рухы киләчәк буыннар өчен дә гражданлык батырлыгы һәм Ватанга хезмәт итү үрнәге булып хезмәт итәчәк.

Чакыру буенча “кайнар линия“

5 май көнне Иске Чүпрәле күп профильле лицейның спорт залында гомуми белем бирү учреждениеләре укучылары арасында бадминтон буенча ярышлар булып үтте. Ярышлар Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 73 еллыгына багышланды һәм анда 50гә якын спортчы көч сынашты.

Мәрьямбану апаның  туган көненә  район башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Егор Тарнавский һәм авыл җирлеге башлыгы Альберт Мөхәррәмов  килде.

9 май бәйрәменә күркәм төс өстәүче традицияләренең берсе булган әлеге “Үлемсез полк» акциясе – районда быел  дүртенче тапкыр үткәрелде. Чүпрәле халкы  да бик теләп "Үлемсез полк" акциясенә кушылды.