Чүпрәле районында "Тормышка каршы 10 000 адым" акциясе узды

2021 елның 7 апреле, чәршәмбе

"Тормышка каршы 10 000 адым" Бөтенроссия акциясенә 500дән артык чүпрәлеле кушылды. Бу чара Бөтендөнья сәламәтлек көненә багышланган иде.

"Тормышка каршы 10 000 адым" акциясе алты ел элек беренче тапкыр уздырылды һәм Бөтендөнья сәламәтлек саклау оешмасы тәкъдимнәренә нигезләнеп үткән иде.

Бүгенге акциягә Старт «Созидание» яшүсмерләр клубы бинасыннан бирелде. Катнашучыларны Башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Айрат Җәләлов сәламләде. Ул барысына да дистанцияне уңышлы узарга теләп, сәламәт яшәү рәвешен тормыш өлгесе итеп алырга өндәде.

Акциягә Чүпрәле районының мәгариф учреждениеләре укучылары, оешма һәм предприятиеләр хезмәткәрләре, шулай ук өлкән буын - «пенсионерлар берлеге» җирле бүлекчәсе әгъзалары кушылды.

Катнашучылар өчен маршрут бик файдалы һәм кызыклы булды. Ул район үзәге, үзәк паркы аша узды, биредә бер үк вакытта җирле пейзаж һәм районның мәдәни-тарихи мирасы белән танышырга мөмкин иде.