ТР Чүпрәле районында капиталь ремонт һәм төзелеш тулы көч белән бара

2024 елның 22 июне, шимбә

Район башлыгы барлык эшләр дә вакытында тәмамланыр дип ышана.

Чүпрәле районы башлыгы Марат Гафаров ВКонтакте социаль челтәрендәге битендә районда ремонт-төзелеш эшләренең агымдагы барышы турында мәгълүмат белән уртаклашты. Ул билгеләп үткәнчә, быел капиталь ремонт һәм төзелеш эшләре шактый күләмдә алып барыла.

Капиталь ремонт эшләре алып барыла торган объектлар арасында Марат Ринат улы Алешкин-Саплык авылындагы мәдәният йортын, Иске Чүпрәле һәм Зур Аксу балалар бакчаларын, шулай ук булачак «Патриот» яшьләр үзәге бинасын һәм районның төрле торак пунктларындагы башка биналарны искә алды.

Марат Гафаров билгеләп үткәнчә, Хәйриячеләр ярдәмендә Түбән Чәке урта мәктәбендә капиталь ремонт башланды. Шулай ук ул Яңа Ишле авыл мәдәният йорты бинасының фасадларын ремонтлау турында хәбәр итте.

«Мәгариф» милли проектының «Заманча мәктәп» федераль проекты кысаларында районның берничә мәктәбендә функциональ зоналарга капиталь ремонт ясау, шулай ук берничә уку йортында азык-төлек блогын капиталь ремонтлау планлаштырыла.

Моннан тыш, төзелеш һәм реконструкция кысаларында парклар төзү һәм төзекләндерү буенча эшләр алып барыла, шулай ук Иске Дувано авылында Кече Чынлы елгасында су агымын көйләү чаралары үткәрелә.