ГТО рейтингы: лидерлар өчлегендә үзгәрешләр

2024 елның 3 мае, җомга

Татарстан Республикасы рейтинг буенча 21нче урында.

ГТО рейтингының төп моментларының берсе булып Ямал-Ненец автономияле округы лидерлыгын раслау тора, ул ГТОны популярлаштыру буенча иң нәтиҗәле эш башкаручы төбәкләр исемлегендә беренче урынны саклап кала, икенче урынны Краснодар крае ала, Кемерово өлкәсе-Кузбасс лидерлар өчлегендә ныгып пьедесталның өченче баскычына күтәрелә. Татарстан Республикасы рейтинг буенча 21нче урында.

Чукотка автономияле округы, Курск өлкәсе, Ненец автономияле округы, Калмыкия Республикасы һәм Карачай-Черкес Республикасы 10 позициядән артыгракка үз урыннарын яхшырттылар.

Әмма барлык төбәкләр дә югары нәтиҗәләргә ирешә алмады. Түбәнрәк эффектлы нәтиҗә күрсәтүчеләр: Кострома, Ивановск өлкәләре, Хабаровск крае, Пермь крае, Тверь өлкәсе, Адыгея Республикасы; Мурманск, Киров, Владимир өлкәләре һәм Приморье крае булып чыга.

Гомумән алганда, илнең 34 төбәгендә эш сыйфаты шактый яхшыра, бу, Россиядә “Хезмәткә һәм оборонага әзер” хәрәкәтенең мөһимлеген күрсәтә.

ГТО рейтингы белән сез https://www. gta. ru/files/uploads/documents/662b89a022 сылтамасы буенча таныша аласыз.