Сочида “ГТО уеннары” IV Бөтенроссия ГТО чемпионнары фестивале старт алды

2024 елның 19 апреле, җомга

Фестивальне уздыру урыны - Россия җыелма, клуб һәм төбәк командаларын әзерләү базасы – “Көньяк Спорт” ФДБУнең Сочида спорт үзәге. Тантананың ачышы фестивальдә катнашучыларның йөреше белән бизәлде, алар илнең 38 төбәгенең флагларын тантаналы рәвештә алып чыктылар. Парад Россия Федерациясе флагы белән тәмамланды.

Хәзер федераль база территориясендә бөтен илдән 335 иң көчле физкультурник җыелган. Өч көн дәвамында спортчылар сыгылмалылык, көч һәм тизлек буенча ярышачаклар.

“Әлеге чарада катнашуыгыз”-актив тормыш позициясен һәм ГТО комплексын популярлаштыруны күрсәтү. Сезнең һәрберегез өчен фестиваль мөһим вакыйга булыр дип ышанам. Катнашучыларга иң югары нәтиҗәләргә ирешүдә уңышлар телим, ә тамашачыларга - күңелле карау һәм уңай хис-кичерешләр телим” – диде фестивальне ачуда Краснодар крае Физик культура һәм спорт министрлыгының массакүләм спортны үстерү бүлеге башлыгы Евгений Колокольцев.

Фестиваль программасы:

- 19 апрель-регионнар һәм шәхси катнашучылар командалары арасында сайлап алу ярышлары. “Рекордка барам” шәхси ярышлары;

- 20 апрель-сайлап алу ярышлары; “Рекордка барам” рекордчыларын бүләкләү тантанасы;

- 21 апрель ярымфинал, финал ярышлары һәм фестиваль чемпионнарын бүләкләү тантанасы.

Бүгенге чара, физик культура сөючеләрне яңа казанышларга рухландырып, массакүләм спортка ярдәм итүнең тарихи традициясен дәвам итә. Һәр катнашучы үз эзен калдырсын һәм җиңү яңа казанышларның башлангычы гына булсын!