ТР Чүпрәле районында вакантлы эш урыннары ярминкәсе узды

2024 елның 12 апреле, җомга

Чарада мастер-класслар үткәрелде

2024 елның 12 апрелендә Чүпрәле районында “Россия эше. Мөмкинлекләр вакыты” Бөтенроссия эшкә урнаштыру ярминкәсенең төбәк этабы кысаларында вакансияләр ярминкәсе узды. Чара эш эзләүче, эшчәнлек өлкәсен үзгәртү турында уйлаучы яки булачак һөнәрен сайлаучы һәркем өчен файдалы булды.

Эш эзләүчеләр эшкә урнашу шартлары турында фикер алыштылар, һөнәри компетенцияләрен ничек арттырырга яки ихтыяҗлы һөнәр буенча яңадан укыту үтәргә, шулай ук эшкә урнашканда яки башка төбәккә күченгәндә дәүләт тарафыннан алырга мөмкин булган ярдәм турында белә алдылар.

Чарада Ульяна Годуновадан маникюр буенча мастер-класслар, Чүпрәле тармак технологияләре техникумыннан смузи әзерләү һәм металл буенча эретеп ябыштыру буенча мастер-класслар үткәрелде.

Чара районның күп кенә халкын җәлеп итте һәм аларга эшкә урнашу һәм һөнәри үсеш мөмкинлекләре турында белергә ярдәм итте. Вакансияләр ярминкәсе эш эзләүчеләр өчен потенциаль эш бирүчеләр белән очрашу, эш шартлары турында фикер алышу һәм хезмәт базарында яңа вакансияләр турында белү өчен бик яхшы мөмкинлек булды.