Чүпрәле егетләре армиядә хезмәт итәргә әзерләнә

2024 елның 9 апреле, сишәмбе

2024 елның 1 апреленнән Россиядә язгы чакырылыш кампаниясе башланды, ул агымдагы елның 15 июленә кадәр дәвам итәчәк.

Чүпрәле районында язгы чакырылыш медицина комиссиясе эшли башлады.

Армиягә чакыру медицина тикшерүе һәм чакырылыш комиссиясе утырышларына килүне, шулай ук күрсәтелгән вакытта һәм хәрби хезмәт үтү урынына җибәрү өчен килүне үз эченә ала. Чүпрәле районында медицина комиссиясе 8 апрельдә эшли башлады һәм үз эшен 3 көн дәвам итәчәк.

Военкомат хәрби хезмәткә чакырылырга тиешле гражданнарны Россия кораллы көчләрендә хезмәт итү өчен яраклылыкны билгеләү өчен медицина тикшерүен башкара.

Быел язгы чакырылышта Ватанны саклауга Чүпрәле районыннан якынча 34 егет чакырылачак. Егетләр хезмәт итәргә әзер һәм горурлык белән хезмәткә баралар. Хәрби хезмәткә чакыру кампаниясе кысаларында 11 апрельдә 15.00 сәгатьтә “Армиягә алынучы көне” чарасы оештырылачак.

Егетләрне хәрби частькә беренче җибәрү 22 апрельдә узачак, ә чакырылыш кампаниясе 15 июльгә кадәр дәвам итәчәк.

РФ Президенты указы нигезендә хәрби хезмәткәрләр махсус хәрби операциядә катнашуга җибәрелмәячәк, ә ашыгыч хезмәтне тәмамлаганнар запаска җибәреләчәк һәм яшәү урыннарына җибәреләчәк.