Чүпрәле районы балалар сәнгать мәктәбе үз талантларын чыгарды

2023 елның 2 июне, җомга

Кичә генә мәктәпкә сәнгать белән мавыккан кечкенә балалар килгән кебек тоела, ә бүген алар инде иҗади омтылышларны белгән, үзләрендә талант ачкан һәм Илһамның Татлы тәмен тойган өлкәннәр…

27 талантлы һәм иҗади чыгарылыш укучыларына белем турында беренче документ-мәктәпне тәмамлау турында таныклык тапшырылды. Тантаналы музыка, чәчәк бәйләмнәре, балаларның бәхетле елмаюлары боларның барысын да бәйрәм чыгарылыш кичәсендә күрергә мөмкин иде. Сәнгать мәктәбен тәмамлаучыларның һәрберсе катлаулы һәм мавыктыргыч сәнгать дөньясын аңлау юлын үтте. Уку вакытында һәркем иҗат үсешенә үз өлешен кертә, төрле дәрәҗәдәге республика, халыкара конкурсларда, фестивальләрдә уңышлы чыгыш ясый, шулай ук концерт һәм сыйныфтан тыш эшчәнлектә, район чараларында актив катнаша. Кичәнең тантаналы өлешен Башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Айрат Җәләлов ачты.

- Сезнең һәрберегез, хөрмәтле чыгарылыш сыйныф укучылары, талантлы, сәнгать белән мавыга. Сез Чүпрәле районы үсешенә генә түгел , ә илебезнең бөтен мәдәнияте үсешенә дә өлеш кертәсез, - диде ул.- Без сезнең, яшь талантларыгыз белән бик горурланабыз. Һәркемгә тормышта зур иҗади уңышлар телим.

Шулай ук чыгарылыш сыйныф укучыларына үгет-нәсихәт сүзләрен мәдәният бүлеге башлыгы Зөлфәт Сәгъдиев теләде.

Балалар сәнгать мәктәбе директоры Гөлия Усманова бәйрәмдә катнашучыларны уку елы тәмамлану белән котлады.

- Без чыгарылыш укучыларыбызны балалар сәнгать мәктәбен тәмамлаулары белән котлыйбыз. Сез үзегездә укытучылар тәрбияләгән матурлыкка мәхәббәтне сакларсыз дип ышанам. Бәхетле юл, тырышлык, куелган максатларга ирешү, - диде Гөлия Абдулгалиевна.

Ул шулай ук сәнгать мәктәбенең үз укучылары, югары дәрәҗәдәге чыгарылыш сыйныф укучылары белән горурлануын билгеләп үтте. Ата-аналарга сабырлыклары һәм ярдәмнәре өчен, ә педагогларга хезмәтләре, зирәклекләре һәм укучыларны төрле дәрәҗәдәге конкурсларда катнашуга уңышлы әзерләүләре өчен рәхмәт белдерде.

Кичә барышында шулай ук уку отличнигы һәм иҗади тормыш активистлары лаеклы дипломнар белән бүләкләнде.

Чыгарылыш укучылары һәм кунаклар өчен бүләк итеп укучылар һәм чыгарылыш укучылары башкаруында концерт номерлары яңгырады.