Республика территориясендә янә көчле җил һәм буран көтелә

2021 елның 27 ноябре, шимбә

2021 елның 28 ноябрендә Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән буран булуы көтелә, буран вакытында күз күреме 1-2 километрга кадәр начарлана, шулай ук секундына 15-18 метр тизлектә көчле җил, юлларда бозлавык, томан булыр, дип фаразлый Татарстан синоптиклары.

Татарстан Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы республика халкына һава торышы бозылганда игътибарлы булырга кирәклеген искә төшерә:

Машина йөртүчеләргә шәһәрдән читкә чыгуны кичектереп торырга, юлда куркынычсыз хәрәкәт тизлеген сайларга, кискен маневрлардан һәм һәм башка юл полосасына күчүдә сак булырга кирәк.

Җәяүлеләргә үтә кирәк булмаганда өйдән чыкмаска, ә юл йөрү өлешендә аеруча игътибарлы булырга кирәк.

Теләсә нинди бәла булган очракта да сез һәрвакыт ашыгыч хезмәтләрне бердәм чакыру номерына – «112» мөрәҗәгать итә аласыз. Шалтыратулар тәүлек әйләнәсе һәм шәһәр һәм кәрәзле телефоннардан бушлай кабул ителә.
   ТР буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең "ышаныч телефоны" 8 (843) 288-46-96.