Чүпрәлеләргә дәүләт бүләкләре тапшырылды

2017 елның 11 марты, шимбә

Район халкының сәламәтлеген саклау эшендә озак еллар намуслы хезмәте өчен Татар Шатрашаны фельдшер-акушерлык пункты мөдире Гүзәлия Мөбәрәкша кызы Төхфәтуллова Татарстан Республикасы Президентының Рәхмәте белән бүләкләнде.

Татарстан Республикасы мәдәниятен үстерүгә лаеклы өлеш керткәне өчен “Татмедиа“ җәмгыятенең “Туган як” газетасы редакциясе” филиалының бүлек редакторы Рәшит Нәсыйбулла улы Фәтхулловка Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисенең Рәхмәт Хаты тапшырылды.

Җирле үзидарә органнарында күпьеллык нәтиҗәле хезмәте өчен Марс авыл җирлеге Башкарма комитеты секретаре Рузалия Харис кызы Шакирова Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләр Советының Рәхмәт Хаты белән бүләкләнде.

Авыл хуҗалыгы производствосын үстерүгә шәхси өлеш керткәне һәм озак еллар намуслы хезмәте өчен җаваплылыгы чикләнгән “Ак Барс Чүпрәле” җәмгыятенең Яңа Элмәле филиалы бозау каручысы Великанова Ираида Дмитриевна һәм товарлыклы-сөтчелек фермасы мөдире Выселкин Виктор Николаевич Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык – төлек министрлыгының Мактау Грамотасы белән бүләкләнделәр.

Авыл хуҗалыгы өлкәсендә куйган нәтиҗәле хезмәте өчен “Артемьев Виктор Николаевич” крестьян -фермер хуҗалыгы учетчигы Скворцов Василий Гордеевич Татарстан Республикасы Авыл хужалыгы һәм азык-төлек министрлыгының Рәхмәт Хаты белән бүләкләнде.

Татарстан Республикасы муниципаль районын Чүпрәле үстерүгә зур өлеш керткәне өчен очучы, Россия Федерациясе Герое Газинур Гарифҗан улы Хәйруллинга; җаваплылыгы чикләнгән “Цильна” Барис җәмгыятенең генераль директоры Аппау улы Гафуровка; пенсионер, Татарстан Республикасының атказанган механизаторы Григорьев Николай Ивановичка «Татарстан Республикасы муниципаль районының Чүпрәле Мактаулы гражданины» дигән дәрәҗәле исем бирелде.

Мәдәният сферасындагы нәтиҗәле хезмәте өчен Түбән Каракитә авылы мәдәният йорты директоры Фәрит улы Аделҗан Мифтаховка Чүпрәле муниципаль районы башлыгының Рәхмәт Хаты тапшырылды.