Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 79 еллыгы алдыннан ТР Чүпрәле районында тыл хезмәтчәннәрен котладылар

2024 елның 6 мае, дүшәмбе

Җиңү бәйрәме - ветераннарга һәм тыл хезмәтчәннәренә уртак эшкә бәяләп бетергесез өлеш керткәннәре өчен безнең һәрберебез рәхмәт белдерә алган вакыт.

Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 79 еллыгы алдыннан Чүпрәле районы тыл хезмәтчәннәрен якынлашып килүче бәйрәм белән котладылар. Район Башлыгы Марат Гафаров һәм Иске Чүпрәле авыл җирлеге башлыгы урынбасары Рамил Низамов сугыш һәм сугыштан соңгы елларда район үсешенә өлеш кертүчеләргә бүләкләр тапшырдылар.

Тыл хезмәтчәннәре белән очрашулар һәрвакыт җылы һәм дустанә шартларда уза. Бу сугыш хәрәкәтләрендә катнашмаган, шулай да җиңүгә зур өлеш керткән кешеләргә рәхмәт һәм хөрмәт белдерүнең яхшы ысулы. Алар җитештерү урыннарында, авыл хуҗалыгында, медицина учреждениеләрендә һәм башка өлкәләрдә эшләгәннәр, фронтны кирәкле ресурслар һәм ярдәм белән тәэмин иткәннәр.

Район Башлыгы Марат Гафаров авыр вакытларда ярдәм иткән һәркемгә тирән рәхмәт белдерде һәм киләчәк буыннар өчен ата-бабаларның батырлыгы турында истәлекне саклауның мөһимлеген ассызыклады.

Тыл хезмәтчәннәренә бирелгән бүләкләр аларның хезмәте һәм фидакарьлеге өчен танылу һәм рәхмәт символы булып тора. Бу кечкенә, ләкин мөһим ишарә, аларга тарихка керткән өлешләренең нәтиҗәлелеген тоярга мөмкинлек бирә.

Җиңү бәйрәме - ветераннарга һәм тыл хезмәтчәннәренә уртак эшкә бәяләп бетергесез өлеш керткәннәре өчен безнең һәрберебез рәхмәт белдерә алган вакыт. Алар ярдәмендә без тынычлыкта һәм иректә яшибез, аларның батырлыгы беркайчан да онытылмаячак.

Подарки вдовам ветеранов ВОВ и тыловикам были вручены и в сельских поселениях Дрожжановского района.