июль, 2018 ел
җомга

Райондагы балалар иҗат йортында күп төрле түгәрәкләр эшли. Малайларның һәм кызларның иң яратып йөргәне - ул картинг түгәрәге. Моның шулай икәнлеген үткән көннәрдә узган яшь картингчылар ярышы да дәлилләде.

6 июль көнне Чүпрәледә "Коляскалар парады" узды. Анда 8 яшь гаилә катнашты.  Чара “Бердәм Россия”  сәяси партиясенең  “Нык гаилә” проекты кысаларында үтте.

Кече бизнес 1 июльдән онлайн-кассаларга күчә. Контроль-касса машинасыннан (ККМ) башка сату өчен штраф 10 мең сумнан башлана, ә онлайн-касса урнаштырмаган өчен - 1,5-2 мең сум алачаклар.

Тормышны һәм хезмәтне яратып яшәүче өлкәннәребезнең берсе – Фәүзия апа Шәрәфетдинова Чепкас-Илмәт авылында яши.

Татар Төкесе авылында яшәүче Шәмсенур апа Миначевага килгәч, күз алдына күрше әбием килеп басты.

​​​​​​​РФ Президенты юллаган чираттагы 90 яшьлек юбилейлы котлау хатын  Кече Чынлы авылында яшәүче Сания апа Хайбуллина да алды.