апрель, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Бәйрәмне оештыручы – “Ак калфак” хатын-кызлар оешмасының  җирле бүлекчәсе җитәкчесе Гөлфия Яфизова: "Без гореф-гадәтләребезне яңадан кире кайтару өчен тырышабыз. Онык әбисен, бала  әнисен аңлаганда гына татарның алдагы көне булыр. Башлап җибәргән бәйрәмебезне киләчәктә дә дәвам итәрбез.

Россия Кораллы көчләре сафын тулынландырырга тиешле район егетләрен мәдәният йортына чакырып тантаналы чаралар үткәрү матур гадәткә әйләнде.

Чүпрәледә яшәүче православие дине вәкилләре Пасха  бәйрәмен көтеп ала. Пасха хөрмәтенә, аның төп атрибуты булган  йомыркаларны чувашлар белән беррәттән татарлар да  пешереп, буйыйлар, кулич пешерәләр.

Шушы көннәрдә Чувашия Республикасының Яңа Чабаксар шәһәрендә терәк-хәрәкәт  аппараты зарар күргән инвалидлар арасында үткән бадминтон буенча Россия Федерациясе кубогының 1 этабы төгәлләнде.