Чүпрәле районыннан Шәрәфетдиновлар һәм Кривошеевлар гаиләсен бриллиант туйлары белән котладылар

2018 елның 9 октябре, сишәмбе

Түбән Каракитә авылында гомер итүче Глизә апа һәм Шамил абый Шәрәфетдиновларны, шулай ук Яңа Шигали авылыннан Зое Тимофеевна һәм Виталий Егорович Кривошеевларны 60 яшьлек юбилее белән котларга район башлыгы урынбасары Алексей Сарафанов һәм ГХАТ бүлеге җитәкчесе Альбина Шәрәфетдинова килделәр.

Шәрәфетдиновлар һәм Кривошеевлар озын һәм бәхетле гомер кичерделәр, балалар үстергәннәр, бүген аларның оныклары Һәм оныкчыклары үсеп килә. Кунаклар юбилярларны җылы котладылар, аларга район башлыгы Марат Гафаров исеменнән котлау хатлары тапшырдылар. Шулай ук чәчәкләр һәм истәлекле бүләкләр дә бар.

Шәрәфетдиновлар авыл халкы арасында мәхәббәт һәм хөрмәт казанганнар. Шамил Габделхак улы «Йолдыз» колхозында бригадир булып эшли, Мактау грамоталары һәм кыйммәтле бүләкләр белән бүләкләнә. Глиза Зәйдулла кызы да лаеклы ялга чыкканчы «Йолдыз»колхозында эшли. Алар 7 бала тәрбияләп үстерәләр. Хәзерге вакытта кече улы Газинур гаиләсе белән яшиләр.

Кривошеевлар Зоя Тимофеевна һәм Виталий Егорович мәктәп елларыннан таныш булган. Алар өйләнешәләр һәм Төмәнгә күчәләр. Анда балалар туган. Соңрак алар кире авылга кайта. Аларның 4 баласы туды, бүген аларның 8 оныгы һәм 7 оныкчыгы бар.